navigate_before
navigate_next
Czym jest SEO? - Roduq
arrow_back

Twój projekt

Pokrótce przedstaw nam swój projekt poprzez poniższe opcje. Im więcej informacji tym skuteczniej będziemy w stanie go wycenić.

Budżet projektu

Twoje dane

Wprowadź poniżej swoje dane. Nie bój się, te dane służą tylko do kontaktu i opracowania wyceny.

Podsumowanie

Jeżeli wszystko jest już wprowadzone, możesz śmiało wysyłać formularz. Na podanego maila przyjdzie potwierdzenie, a nasz zespół od razu weźmie się do pracy. Wstępna wycena projektu zajmuje od 1-5 dni w zależności od skomplikowania zadań.

Czym jest SEO?

seo

Search Engine Optimization (SEO) to praktyka polegająca na zwiększaniu liczby odwiedzających witrynę poprzez poprawę rankingów w wynikach wyszukiwania algorytmicznego (np. wyszukiwarki google).

Badania pokazują, że strony internetowe na pierwszej stronie Google otrzymują prawie 95% wszystkich kliknięć , a do tego wyniki, które pojawiają się wyżej na stronie, otrzymują zwiększony współczynnik klikalności (CTR) i większy ruch.

Algorytmiczne („naturalne”, „organiczne” lub „bezpłatne”) wyniki wyszukiwania to te, które pojawiają się bezpośrednio pod reklamami Google.

Istnieją również inne elementy, które mogą pojawiać się w naszych wynikach wyszukiwania Google, takie jak listy map, filmy, wykres wiedzy i inne. SEO może również obejmować poprawę widoczności w tych aspektach.

Jak działa SEO?

Google (czy Bing) oceniają swoje wyniki wyszukiwania w dużej mierze w oparciu o trafność i autorytet stron, które przeszukali i uwzględnili w indeksie internetowym, dostosowane do konkretnego zapytania użytkownika, aby zapewnić najlepszą odpowiedź.

Google wykorzystuje ponad 200 sygnałów do oceny wyników wyszukiwania,. SEO obejmuje działania techniczne i twórcze mające na celu wpływanie na niektóre z tych sygnałów. Należy jednak pamiętać, że często nie warto skupiać się zbytnio na indywidualnych sygnałach rankingowych, a patrzeć na szerszy cel Google, aby zapewnić najlepsze odpowiedzi dla jego użytkowników .

Dlatego SEO polega na upewnieniu się, że strona jest dostępna, technicznie poprawna, używa słów wpisywanych przez ludzi do wyszukiwarek i zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika, z użyteczną i wysokiej jakości specjalistyczną treścią, która pomaga odpowiedzieć na potrzeby gościa witryny.

Google ma bardzo duży zespół specjalistów ds. Jakości wyszukiwania. Oceniają oni jakość wyników wyszukiwania, a owoce ich pracy są ogromną pomocą w trakcie tworzenia w algorytmu uczenia maszynowego. Wytyczne Google dotyczące jakości wyszukiwania zapewniają wiele szczegółów treści o wysokiej lub niskiej jakości oraz stron. Do oceny jakości stron Google stworzyło przykłady klas witryn internetowych. Kładzie również nacisk na nagradzanie witryn, które wyraźnie pokazują swoją wiedzę, autorytet i zaufanie (EAT).

Google używa algorytmu opartego na hiperłączach (znanego jako „PageRank”) do obliczania popularności i autorytetu strony, a chociaż Google jest dziś znacznie bardziej wyrafinowany, jest to wciąż podstawowy sygnał w rankingu. SEO może zatem obejmować również działania mające na celu poprawę liczby i jakości „linków przychodzących” do strony internetowej z innych witryn. Działalność ta była od dawna znana jako „budowanie linków”, ale tak naprawdę to po prostu marketing marki z naciskiem na Internet, na przykład za pomocą treści lub cyfrowego PR.

Odpowiednie i renomowane strony internetowe, które prowadzą do naszej witryny, są silnym sygnałem dla Google, mówiącym, że może ona być interesująca dla użytkowników i jest to jeden z argumentów za tym, aby ją umieścić w wynikach wyszukiwania odpowiednich zapytań.

Jak poprawić SEO?

SEO obejmuje działania techniczne i kreatywne, które często są pogrupowane w onsite SEO („SEO na miejscu”) i offsite SEO („Pozycjonowanie SEO w innych miejscach”). Ta terminologia jest dość przestarzała, ale przydatna do zrozumienia podziału praktyk, które można wykonać na stronie internetowej, i poza stroną internetową.

Działania te wymagają często specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin, ponieważ umiejętności wymagane do przeprowadzenia ich na wysokim poziomie są niezbędne na każdej płaszczyźnie – ale można się ich również nauczyć. Inną opcją jest wynajęcie profesjonalnej agencji lub konsultanta SEO, aby pomóc w poprawie wyników wyszukiwania.

ONSITE SEO

Onsite SEO odnosi się do działań na stronie internetowej w celu poprawy organicznej widoczności. W dużej mierze oznacza to optymalizację strony internetowej i treści w celu poprawy dostępności, trafności i doświadczenia użytkowników. Niektóre z typowych działań obejmują:

  • kluczowe frazy – analiza typów słów i ich częstotliwości używania przez potencjalnych klientów w celu znalezienia usług lub produktów. Ważne jest tu zrozumienie intencji i oczekiwań użytkowników związanych z ich zapytaniami.
  • Audyt techniczny – Zapewnienie możliwości indeksowania witryny, prawidłowego ukierunkowania geograficznego i braku błędów lub barier dla użytkownika.
  • Optymalizacja na miejscu – poprawa struktury strony, nawigacji wewnętrznej, wyrównania na stronie i trafności treści, aby pomóc ustalić priorytety kluczowych obszarów i kreować odpowiednie frazy wyszukiwania.
  • Doświadczenie użytkownika (UX) – Zapewnienie zawartości wiedzy, autorytetu i zaufania użytkowników. Intuicyjność, szybkość ładowania i ogólne wrażenia w stosunku do konkurencji.

Powyższa lista dotyczy jedynie niewielkiej liczby działań związanych z SEO na miejscu jako przegląd.

OFFSITE SEO

Offsite SEO oznacza działania prowadzone poza witryną w celu poprawy widoczności. Jest to często określane jako „budowanie linków”, które ma na celu zwiększenie liczby renomowanych linków z innych stron internetowych, ponieważ wyszukiwarki wykorzystują je jako wotum zaufania.

Linki ze stron internetowych i stron o większym zaufaniu, popularności i trafności będą bardziej wartościowe dla innej witryny niż nieznana, słaba strona, której nie ufają wyszukiwarki. Zatem jakość linkowanej strony jest najważniejszym sygnałem.

Typowe działania obejmują np:

  • Treść („Marketing”) – renomowane strony internetowe zawierają linki do wyjątkowych treści. Dlatego tworzenie dobrych jakościowo treści pomoże przyciągnąć linki. Może to obejmować sposób prowadzenia, opowiadanie, wizualizację, wiadomości lub badania z przekonującymi danymi.
  • Digital PR – PR często daje powody, dla których inne strony internetowe zaczynają mówić i linkować do konkretnej witryny. Może to być wewnętrzny przepływ informacji, pisanie zewnętrznych publikacji, oryginalne badania lub wywiady ekspertów, cytaty, lokowanie produktu i wiele innych.
  • Zasięg i promocja – obejmuje komunikację z kluczowymi dziennikarzami, blogerami, autorytetami lub webmasterami na temat marki, zasobów, treści lub PR w celu zarabiania na stronie i oczywiście uzyskania większego wykorzystania linków.

Istnieje oczywiście wiele powodów, dla których witryna może łączyć się z inną. Może to obejmować na przykład przemówienie na imprezie, która jest prowadzona przez lokalnych blogerów, sponsorowanie lokalnej drużyny piłkarskiej lub wymienianie przez dostawców.

Dobrą zasadą dotyczącą tego, czy link jest cenny, jest jakość ruchu (użytkownicy, którzy mogą kliknąć link, aby odwiedzić Twoją witrynę). Jeśli witryna nie wyśle żadnych odwiedzających, lub publiczność jest całkowicie niepowiązana i nieistotna, to oznaczać może połączenie niewarte naszej uwagi.

Ważne jest, aby mieć na uwadze schematy linków, takie jak kupowanie linków, nadmierna wymiana linków, lub katalogi i artykuły o niskiej jakości, których celem jest manipulowanie rankingami. Są one niezgodne z wytycznymi Google i mogą powodować konsekwencje mające na celu ukrócenie i ukaranie takich osób.

Najlepszym i najbardziej zrównoważonym podejściem do ulepszania linków przychodzących do strony internetowej jest zarabianie na nich, poprzez dostarczanie prawdziwych i przekonujących powodów, dla których strony internetowe powołują się na markę i treść. Zatem jakość jest nieodłącznym elementem SEO

Zasoby do nauki SEO

W internecie dostępnych jest wiele przydatnych zasobów, które pomagają dowiedzieć się więcej o SEO. Niektóre z kluczowych zasobów, które zalecamy, są następujące.

  1. Przewodnik startowy SEO – od Google
  2. Wytyczne Google dotyczące jakości wyszukiwania – od Google
  3. Przewodnik dla początkujących do SEO – z Moz
  4. Przewodnik dla początkujących do budowania linków – z Moz
  5. Przewodnik dla początkujących do content marketingu – od Moz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *